09191806952

خدمات ماساژ در منزل

هدف اصلی از ماساژ درمانی چیست؟

حتما بارها و بارها در مورد ماساژ درمانی یا کاردرمانی مطالب زیادی شنیده‌اید. اما آیا می‌دانید هدف اصلی از انجام ماساژ چیست و یا اصلا چرا لقب درمان را به آن داده‌اند؟ اغلب مردم این طور فکر می‌کنند که ماساژ نوعی ریلکس شدن و آرامش بدن است. اما باید بدانید اهداف وسیع‌تری برای ماساژ وجود دارد که امروزه آن را به درمان بسیاری از دردها و آسیب‌های روحی و جسمی تبدیل کرده است. اصلی‌ترین و مهمترین هدف ماساژ، کمک به بهبود وضعیت سلامت روحی و جسمی است.

کسانی که از لحاظ روحی و روانی به شدت به هم ریخته‌اند و یا مشکلات بسیار زیادی دارند، می‌توانند از ماساژ درمانی برای تخلیه انرژی‌های منفی خود کمک بگیرند. در واقع ماساژ به این افراد کمک می‌کند تا درونشان را از استرس‌ها، اضطراب‌ها، غم و غصه‌ها و… رها کنند و با دید بهتری به زندگی نگاه کنند. همچنین کسانی که از دردهای جسمی زیادی رنج می‌برند، می‌توانند با کار درمانی، بسیاری از دردهایشان را تسکین دهند و یا حتی درمان کنند. به همین علت می‌توان گفت برای داشتن سبک زندگی سالم، می‌توان از کار درمانی کمک گرفت.

برای مثال افرادی که مشکلات عضلانی دارند و یا بدن آن‌ها بسیار کرخت و تنبل شده و انعطاف لازم را ندارد، ماساژ تایلندی برایشان بسیار مناسب است. این ماساژ بیشتر با حرکات کششی انجام می‌شود و به شدت به گردش بهتر خون در بدن شما کمک می‌کند. این نوع ماساژ حتی در پیشگیری از چاقی، رفع خستگی و کیفیت خواب موثر است. برای آشنایی با مزایای این ماساژ‌، مقاله «ماساژ تایلندی چیست و مزایا و نحوه انجام آن چگونه است» را در همین سایت مطالعه کنید.

ماساژ درمانی در منزل چگونه است؟

همانطور که می‌دانید، ماساژ انواع مختلفی دارد. هر کدام از انواع ماساژها، اهداف خاصی را دنبال می‌کنند و نقاط ضعف و قوت خاص خودشان را دارند. آیا تا به حال در خصوص ماساژ درمانی در منزل چیزی شنیده‌اید؟ دریافت خدمات ماساژ در منزل یکی از مزیت‌های بسیار بزرگ برای افراد به حساب می‌آید.

زمانی که شما بنا به هر دلیلی نمی‌توانید در مراکز اسپا یا کلینیک‌های ماساژ درمانی حاضر شوید، می‌توانید درخواست ماساژ در منزل را بدهید. ماساژور تمامی وسایل و تجهیزاتی که برای کار درمانی نیاز است را به همراه خود به منزل شما می‌آورد و خدمات ماساژ را برایتان انجام می‌دهد.

خانم در حال گرفتن ماساژ در منزل
برای خدمات ماساژ درمانی در منزل یکی از نقاطی که در آنجا راحت‌تر هستید، انتخاب کنید

شاید برای خیلی از شما این سوال مطرح شود که کیفیت ماساژ درمانی در منزل با اسپا متفاوت است؟ در واقع هیچ تفاوتی بین ماساژ در منزل و ماساژ در اسپا یا کلینیک‌ها وجود ندارد. مهم تخصص و حرفه ماساژور است که آن هم در منزل یا اسپا هیچ تفاوتی نخواهد داشت. بنابراین شما می‌توانید یک فضای مناسب در منزلتان را در نظر بگیرید و از ماساژور بخواهید تا شما را در این فضا ماساژ دهد و از شر ناراحتی‌های جسمی و روحی راحت کند.

مزایای ماساژ درمانی در منزل چیست؟

آیا می‌دانید دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل چه مزایایی برای شما در بر دارد؟ یا اصلا چرا ماساژ را در منزل انجام دهید، بهتر است؟ این روزها بسیاری از خدمات پزشکی و درمانی در منزل ارائه می‌شود که موجب آسودگی خاطر بسیاری از مردم برای حل مشکلات درمانی شده است.

در این بخش قصد داریم به بررسی مزایای ماساژ در منزل بپردازیم.

در وقت و زمان شما صرفه‌جویی می‌شود
یکی از مهمترین مزایای ماساژ درمانی در منزل این است که در وقت و زمان شما صرفه‌جویی می‌شود. همان طور که می‌دانید یکی از دغدغه‌های اصلی برای رفت و آمد در کلان‌شهرها، ترافیک است. بسیاری از مردم روزانه بسیاری از وقت خود را در ترافیک از دست می‌دهند. این موضوع برای افرادی که مشغله‌های کاری زیادی دارند، به شدت جنجال برانگیز است، زیرا باید زمان زیادی را برای رفت و آمد در نظر بگیرند.

علاوه بر آن ممکن است مسیر رفت و آمد به مراکز ماساژ درمانی طولانی باشد و شما مجبور باشید زمان زیادی را برای دریافت خدمات ماساژ صرف کنید. قطعا بسیاری از کسانی که مشغله‌های کاری بالایی دارند، به دلیل همین اتلاف وقت از دریافت خدمات کار درمانی صرف نظر می‌کنند.

شما می‌توانید پس از پایان ساعت کاری خود، درخواست ماساژ در منزل را بدهید و تا زمانی که به منزل برسید، ماساژور در محل حاضر شود. به این ترتیب در زمان خود صرفه‌جویی زیادی کردید و دیگر نیازی نیست تا درگیری فکری داشته باشید.

در هزینه‌تان صرفه‌جویی می‌شود
در روش ماساژ درمانی در منزل، علاوه بر اینکه شما با حذف رفت و آمد در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید، از نظر هزینه نیز این موضوع به نفع شماست. هزینه رفت و آمد و یا هزینه استهلاک خودروی شخصی تنها بخشی از این هزینه‌هاست. سبک کار مراکز ماساژ درمانی با یکدیگر متفاوت است. اما اکثر این مراکز هزینه دوش آب گرم و روغن‌هایی که برای ماساژ استفاده شده است را به صورت جداگانه از شما دریافت می‌کنند. زمانی که شما درخواست اعزام ماساژور به منزل را بدهید، در هزینه شما نیز صرفه‌جویی خواهد شد و این از نظر اقتصادی به نفع شماست.

مرد در حال انداختن دلار در شیشه و صرفه جویی در هزینه
صرفه جویی در هزینه یکی از بهترین مزایای ماساژ درمانی در منزل است

دریافت ماساژ تخصصی و حرفه‌ای
ماساژوری که برای ماساژ درمانی به محل زندگی شما اعزام می‌شود، در کار و حرفه خود کاملا متخصص است و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد. ماساژور تجهیزات خود را به منزل شما می‌آورد و در محیط آرام و بدون دغدغه، خدمات ماساژ را برایتان انجام می‌دهد. ماساژ در منزل نیز کاملا تخصصی و حرفه‌ای به شما ارائه داده می‌شود.

از نظر بهداشت و نظافت خیالتان راحت است
یکی دیگر از مزایای دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل این است که شما از بابت رعایت بهداشت و نظافت خیالتان راحت است. تمیزی ظاهری، هیچ گاه دلیل بر تمیزی واقعی نمی‌شود. بسیاری از مراکز کار درمانی، بهداشت و نظافت را آن طور که باید رعایت نمی‌کنند. این مسئله به خصوص در این دوران که همه وسواس‌های لازم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی را انجام می‌دهند، اهمیت بسیار زیادی دارد. شما با دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل خیالتان از بابت رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا راحت است. بنابراین می‌توان گفت این یک مزیت بسیار بزرگ به حساب می‌آید.

چه کسانی نمی‌توانند خدمات ماساژ درمانی در منزل را دریافت کنند؟

بی‌تردید هر روش درمانی ممکن است برای برخی افراد مناسب و برای برخی دیگر نامناسب باشد. در این بخش بهتر است تا به بررسی این موضوع بپردازیم که چه کسانی نمی‌توانند خدمات ماساژ در منزل را دریافت کنند.

کسانی که پوکی استخوان شدید دارند
کسانی که به مشکلاتی همچون پوکی استخوان، نرمی استخوان و یا سایر بیماری‌های مربوط به استخوان مبتلا هستند، نمی‌توانند از خدمات ماساژ درمانی استفاده کنند. زیرا احتمال وارد شدن آسیب شدید به استخوان‌ها وجود دارد.

افرادی که به بیماری‌های سرطانی مبتلا هستند
کسانی که سرطان خوش‌خیم یا بدخیم دارند، نمی‌توانند خدمات ماساژ درمانی را دریافت کنند. زیرا سیستم ایمنی این افراد بسیار ضعیف است و در نتیجه اندام‌ها و پوست این افراد نیز به شدت ضعیف، حساس و آسیب‌پذیر است.

کسانی که سوختگی یا بریدگی در قسمتی از بدنشان دارند
افرادی که به هر دلیل از جمله سوختگی، بریدگی و یا هر آسیب دیگری در پوستشان دارند، نمی‌توانند خدمات ماساژ درمانی را دریافت کنند. زیرا در غیر این صورت با آسیب‌های جدی و شدیدی روبرو می‌شوند.

خانم‌های باردار
خانم‌های باردار به دلیل شرایط خاص بارداری، به هیچ عنوان نمی‌توانند خدمات ماساژ درمانی را دریافت کنند. از آنجایی که ماساژ با فشار وارد کردن به نقاط مختلف بدن همراه است، احتمال آسیب به بدن وجود دارد. به همین علت در دوره بارداری ماساژ اکیدا ممنوع است.

چه کسانی می‌توانند از خدمات ماساژ در منزل استفاده کنند؟

همانطور که گفتیم، امروزه ماساژ نوعی درمان به حساب می‌آید. به همین علت افرادی که می‌خواهند از شر دردها و ناراحتی‌های جسمی و روحی خود خلاص شوند، از این درمان استفاده می‌کنند. به طور کلی کسانی که در قسمتی از بدنشان، ضرب‌دیدگی یا آسیب‌دیدگی عضلانی دارند، می‌توانند با استفاده از خدمات ماساژ درمانی این آسیب‌‌دیدگی‌ها را درمان کنند. همچنین کسانی که به گرفتگی عضلانی مبتلا هستند، می‌توانند از این روش درمانی استفاده و این مشکلات را درمان کنند.

خانم نشسته با چشمان بسته و دستان در پشت سر در حال ریلکس کردن
ماساژ درمانی موجب آرامش جسم و روح می‌شود

ماساژ برای کسانی که اضطراب و استرس‌های بسیار شدیدی دارند، بسیار مناسب است. زیرا علاوه بر کمک به برطرف کردن این استرس‌های درونی، باعث بالا رفتن قدرت تمرکز و یادگیری نیز می‌شود. به طور کلی دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل و یا کلینیک‌های تخصصی برای کسانی مناسب است که می‌خواهند جسم و روحشان را به آرامش برسانند. افرادی که می‌خواهند دردهای عضلانی یا دردهای ناشی از ضربه را برطرف کنند و تسکین دهند، با کمک ماساژ می‌توانند به این هدف برسند.

به طور کلی ماساژ با وارد کردن ضربه‌های کنترل شده و فشارهای مناسب به نقاط مختلف بدن، باعث بهبود گردش خون در بدن می‌شود و این موضوع باعث می‌شود تا خون و مواد مغذی به تمام اندام‌ها و ارگان‌های بدن برسد. در نتیجه اندام‌های بدن به خوبی فعالیت می‌کنند. ماساژ انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها باعث می‌شود تا به نوعی سموم بدن دفع شود و سلامت جسم و روح در بدن برقرار شود. شما می‌توانید این خدمات تسکین‌دهنده و درمان‌کننده را از ماساژور حرفه‌ای دریافت کنید.

برای آشنایی با انواع ماساژ و انتخاب ماساژ متناسب با وضعیت جسمی و روحی خود حتما مقاله «با مزایا، روش انجام و انواع ماساژ آشنا شوید» را در همین سایت مطالعه کنید. همچنین اگر خانم هستید و حتما می‌خواهید از خدمات ماساژور خانم استفاده کنید، می‌توانید اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را در مقاله «ماساژور خانم خوب و حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد» در همین سایت بخوانید. مردانی هم که مشکل پروستات دارند می‌توانند با مطالعه مقاله «آشنایی با ماساژ پروستات و دلایل انجام آن» در همین سایت، این روش درمانی را نیز امتحان کنند.

سوالات رایج

۱. در صورتی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنیم، مجاز به دریافت خدمات ماساژ هستیم؟

خیر! کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون و داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند، نباید از خدمات ماساژ استفاده کنند.

۲. آیا می‌توان جنسیت ماساژور در منزل را انتخاب کرد؟

بله! اگر خانم هستید می‌توانید درخواست ماساژور خانم و اگر آقا هستید، می‌توانید درخواست ماساژور آقا دهید.

۳. آیا ماساژ درمانی در منزل کیفیت لازم را دارد؟

بله! خدمات ماساژ درمانی در منزل، توسط بهترین و مجرب‌ترین ماساژورها به شما ارائه داده می‌شود.